Обрати сторінку

СИТНИК ЛЮДМИЛА СТЕПАНІВНА 
Доктор економічних наук, професор

Народилася 27 грудня 1944 р. у м. Сталіно (нині – Донецьк).
У 1967 р. закінчила Донецький політехнічний інститут за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти». З 1968 р. до 1972 р. працювала на Донецькому заводі точного машинобудування інженером-технологом. У 1975 р. закінчила очну аспірантуру Донецького державного університету за спеціальністю 08.00.05 – «Економіка, організація управління і планування народного господарства (промисловість)».
Її загальний стаж практичної роботи становить 59 років, стаж науково-педагогічної діяльності у ДонНУ імені Василя Стуса – 48 років, де вона весь час працює на кафедрі менеджменту та поведінкової економіки.
У 1981 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Углубление специализации и эффективность производства в промышленном объединении (на примере всесоюзного промышленного обьединения “Союзгазмашаппарат”)») та здобула науко­вий ступінь кандидата економічних наук. А у 1984 р. їй присвоєно вчене звання доцента.
У 2002 р. захистила докторську дисертацію на тему «Організаційно-економічний механізм антикризового управ­ління підприємством» та здобула науковий ступінь доктора економічних наук за спеціальністю 08.02.03 – «Організація управління, планування і регулювання економіки».
У 2004 р. їй присвоєно вчене звання професора. Рішенням Вченої ради університету від 24.04.2020 р. Л. С. Ситник присвоєно звання заслуженого професора ДонНУ імені Василя Стуса.
Л. С. Ситник є фахівцем з великим практичним досвідом роботи, ґрунтовно обізнана у питаннях економіки, організації управління і планування промисловості. Особливо плідно працює у сферах антикризового управління, управління інвестиціями, фінансового менеджменту, публічного адміні­стру­вання. У монографіях, наукових статтях детально виявляє еволюцію процесу управління розвитком економіки України, визначає причини кризового стану промислових підприємств, шляхи подолання криз у системі державного управління, стратегічні детермінанти антикризової програми розвитку національної економіки. Є автором навчально-практичних посібників із грифом МОН України для самостійного вив­чення дисциплін «Управління інвестиціями», «Фінансовий менеджмент», які наочно демонструють практичні приклади розв’язання актуальних проблем з управління інвестиціями, впровадження основних інструментів фінансового менедж­менту. Результати дослідницьких пошуків викладено у численних наукових і навчально-методичних публікаціях (понад 150), публікується відомих виданнях: журнали «Економіка України», «Регіональна економіка», «Схід», у збірниках наукових праць Інституту економіки промисловості НАН України, Донецького державного університету управ­ління, Донецького національного технічного університету, Хмельницького національного університету, Луганського національного університету ім. В. Даля, Донецького торгово-економічного університету ім. М І. Туган-Барановського.
Основними досягненнями наукової школи з антикри­зового управління є отримання студентами іменних стипендій, їхня участь у міжнародних науково-практичних конференціях, публікації наукових статей у фахових виданнях із розвитку моделей фінансової діагностики банкрутства металургійних підприємств, формування портфеля реальних інвестиційних проєктів, досвіду реструктуризації підприємств у кризовому стані.
З 1973 р. до цього часу є співвиконавцем науково-дослід­них держбюджетних тем, на сьогодні: «Методологія конвер­гентного менеджменту інноваційного розвитку регіональних економічних систем».
1982–1988 рр. – член комісії міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР з оцінки економічних результатів науково-дослідних робіт та надання допомоги вищим навчальним закладам у питаннях техніко-економічного аналізу і впровадження вузівських розробок.
Обиралася до складу Спеціалізованих вчених рад універ­ситету К 11.051.07 за спеціальністю «Організація управління, планування і регулювання економіки» та К 11.051.03 за спеціальністю «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика». Є членом Спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 за спеціальностями «Світове господарство і між­на­родні економічні відносини», «Економіка та управління під­при­ємствами (за видами економічної діяльності)» та «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика».
Виступає офіційним опонентом на захистах кандидатських та докторських дисертацій (Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Науково-дослідний інститут індустріальних проблем розвитку НАН України, Інститут економіки промисловості НАН України, Донецький національний університет імені Василя Стуса, Донецький державний університет управління та Хмельницький національний університет).
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Л. С. Ситник є налагодження контактів із колегами з інших вишів
(Хмельницький національний університет, Донецький на­ціо­нальний технічний університет, Вища економічна школа у Новому Сончі (Республіка Польща). У Вищій економічній школі у Новому Сончі (Республіка Польща) Людмилою Степанівною було прочитано курс лекцій у 2015–2016 навчальному році.
Нагороджена почесними грамотами університету, Донець­кої обласної ради та міста Вінниці. Має Почесні грамоти університету і премії за III місце в університетському конкурсі монографій (2001 р.). і III місце в університетському конкурсі підручників, навчальних посібників (2006 р.).
За ініціативу та наполегливість, сумлінне виконання службових обов’язків та професійні досягнення, пов’язані з реалізацією державної політики у сфері освіти і науки, Людмилу Степанівну Ситник відзначено Грамотою МОН України.