Обрати сторінку

Про ДонНУ

Донецький національний університет імені Василя Стуса (м. Вінниця) є класичним вищим навчальним закладом з більш як 70-річною історією. Винаходи та наукові відкриття вчених університету знайшли своє втілення в багатьох галузях української та міжнародної науки і техніки.

У радянські часи прилади, що розроблялися та випускалися університетським Спеціальним конструкторсько-технологічним бюро «Турбулентність» – термоанемометри і вимірювальні комплекси – встановлювалися в ВНЗ і НДІ по всьому СРСР, а один з комплексів успішно працював на станції «Північний Полюс».

 

На кафедрі теоретичної і прикладної механіки  в 80-і роки ХХ сторіччя у результаті плідної багаторічної співпраці з Донецьким заводом точного машинобудування було створено шахтні гідравлічні стояки, широко впроваджені на шахтах України.

Вчені цієї ж кафедри спільно видавали науково-технічний збірник «Теоретична і прикладна механіка», який до недавнього часу перекладався і перевидавався в США.

Сьогодні замовниками науково-технічної продукції вчених ДонНУ імені Василя Стуса є підприємства та організації Донецької області та інших областей України, їхні роботи цитуються вченими інших країн світу, публікуються у визнаних міжнародних видавництвах, зокрема, Springer, Peter Lang, Cambridge Scientific Publishers.

Донецький національний університет імені Василя Стуса приділяє значну увагу розвитку фундаментальних і прикладних досліджень, підтримує зв’язки з провідними науково-дослідницькими закладами нашої держави та установами інших країн, піклується про практичне впровадження своїх наукових розробок.

У намаганні покращувати якість освіти і наукових досліджень, Університет розширює свою співпрацю з дослідницькими групами як в Україні, так і за кордоном, поступово інтегруючись до глобального освітнього та наукового простору. Як результат, вже кілька років поспіль Університет входить до Топ-700 провідних університетів світу згідно з міжнародним рейтингом QS World University Rankings. Також, університет займає провідні позиції в інших національних та міжнародних рейтингах.

Наш університет неухильно рухається вперед, розширюючи співпрацю та відкриваючи нові горизонти. Ми запрошуємо до спільної роботи всіх зацікавлених осіб та наукові групи з різних куточків України і світу.