Обрати сторінку

Програма “Горизонт-2020”

«Горизонт 2020» – це найбільша Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій із загальним бюджетом близько 80 мільярдів євро, розрахована на 2014 – 2020 роки.

“Горизонт 2020” – це фінансовий інструмент із впровадження Інноваційного Союзу – головної ініціативи ЄС, спрямованої на забезпечення конкурентоспроможності Європи у світі.

Завдання програми є:

  • стимулювання економічного зростання ЄС та створення робочих місць;
  • проведення наукових досліджень на світовому рівні;
  • усунення бар’єрів на шляху до інновацій;
  • полегшення співпраці державного та приватного секторів у створенні інноваційних продуктів та послуг.

Відповідно до цих завдань, «Горизонт 2020» має три основні напрямки:

  • Передова наука. В межах напрямку підтримуються наукові та технологічні проекти нового покоління та надається фінансування талановитим науковцям з ЄС, асоційованих країн та всього світу.
  • Лідерство у галузях промисловості. В межах напрямку фінансується розробка нових технологій і матеріалів, включно з IКT, та космічні дослідження; крім того, в межах цього напряму доступні фінансові інструменти для впровадження інновацій у малому та середньому бізнесі.
  • Суспільні виклики. Підтримуються проекти за різними напрямами: від поліпшення якості транспорту, їжі, системи охорони здоров’я та безпеки до питань європейської ідентичності і культурної спадщини.

Україна з 2015 року є асоційованим членом програми «Горизонт 2020». Таке членство надало українським учасникам рівноправний статус з їхніми європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту Програми.

Українські установи, організації з кожним роком беруть все активнішу участь у програмі «Горизонт 2020». Починаючи з 2014 року і дотепер, за підсумками 446 конкурсів для 117 українських організацій-учасників програми «Горизонт 2020», передбачено фінансування у сумі 17,232 мільйонів євро для 90 проектів, 9 з яких координуються українськими організаціями. За цей час 1190 українських установ та організацій підготували та подали на розгляд 915 проектних пропозицій. Загальна вартість проектів, у яких беруть участь 117 українських організацій – 465.851.011 євро.

Детальна інформація щодо Робочої програми «Горизонт 2020» на 2018 – 2020 рр.
Робочі програми на 2018 – 2020 рр. за напрямами

Основні умови участі у проектах програми «Горизонт 2020» – актуальна дослідницька тема, щонайменше два партнери з європейських країн (країни-члени ЄС або країни-асоційовані члени програми «Горизонт 2020») і заявка англійською мовою об’ємом 10-15 сторінок, залежно від типу проекту.

Детальні умови участі, інформація про дедлайни і відкриті конкурси, а також електронна система подачі заявок містяться на Порталі учасників CORDIS. Для подачі заявки кожна організація повинна зареєструватися на Порталі і отримати відповідний ідентифікаційний номер – PIC код.