Обрати сторінку

Міжнародна конференція «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні»

 

3-4 квітня 2018 року Національна академія правових наук України спільно з партнерами — Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), проектом Ради Європи «Сприяння захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Управлінням Верховного Комісара ООН з питань захисту прав біженців, Громадською організацією українців Словаччини SME SPOLU за підтримки SlovakAid — провела велику міжнародну конференцію, присвячену проблемам захисту прав біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Спікерами конференції виступали визнані міжнародні та національні експерти, громадські активісти, науковці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, судді. Усього більше 100 учасників.

У Пленарному засіданні взяли участь Олександр Петришин, Президент Національної академії правових наук України, Світлана Горбунова-Рубан, заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, Борис Бабін, Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим, Ганна Швачка, Голова громадської організації українців у Словаччині «SME SPOLU» (Братислава, Словацька Республіка), Георгій Кобахідзе, заступник директора IFES в Україні, Вартан Мурадян, Управління Верховного комісара ООН з питань захисту прав біженців, Олександр Хоруженко, Головний спеціаліст відділу реалізації прав осіб, які проживають на територіях, вражених збройним конфліктом Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Програма конференції включала також круглі столи: «Права біженців та осіб, що шукають притулок в Україні: механізми захисту й актуальні проблеми», «Судовий захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні», «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб і біженців до місцевої громади», «Виборчі права внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних груп населення».

Організатори Конференції висловлюють щиру вдячність за активну участь, готовність поділитися міжнародним досвідом і наявними європейськими практиками делегації словацьких експертів – Mирославі Возаріовій, PhD, Директор юридичного департаменту Міністерства закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки, доцентка юридичного факультету Університету Каменіуса (Братислава, Словацька Республіка), JUDr. Наташі Юст Грнчаровій, PhD, Національна експертка Словацької Республіки з питань шукачів притулку в експертній групі TAIEX, Mgr. Інгрід Бораросовій, PhD, науковий співробітник Центру європейських та Північно Атлантичних справ (CENNA), Mgr. Мартіну Вишні, інтеграційний менеджер Департаменту Міграції та Інтеграції Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, Барборі Мєшовій, Mgr. провідний адвокат громадської організації Ліга за людські права (Кошице, Словацька Республіка).

Окрема подяка – Навчально-науковій лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності, благодійній фундації «Право на захист», громадській організації «Група Впливу», громадській мережі «Опора» та їх високопрофесійним експертам, які ознайомили учасників із результатами своєї роботи із біженцями, внутрішньо переміщеними особами, особами без громадянства в Україні.

Наразі за результатами проведення конференції готується збірка статей і тез. Відповідні матеріали просимо надіслати до 30 квітня 2018 р. на адресу [email protected] із зазначенням теми «До збірки тез і статей».

Авторів просимо дотримуватися таких вимог:

Обсяг тез – до 5 стор., статей – до 25 тор. Шрифт Times New Roman, 14. Міжрядковий інтервал – 1,5.

Мови публікації: українська або англійська.

У тексті публікації необхідно вказати: прізвище і ім’я автора, місце роботи (навчання), email (за бажанням, у разі зазначення email буде вказано у збірці).

Назва зазначається прописними літерами.

Посилання на використану літературу – посторінкові. Також наприкінці публікації наводиться загальний список літератури (із вказівкою автора, назви публікації, міста, видавництва, року опублікування і загальної кількості сторінок).

До спільного формату надані публікації будуть приведені редакторами збірки.