Обрати сторінку

ДОВБНЯ КАТЕРИНА МИКОЛАЇВНА
Доктор фізико-математичних наук, професор

Народилася 29 липня 1958 р. у м. Донецьк. У 1975 р. закінчила із золотою медаллю середню школу № 41 м. Донецьк і вступила на навчання на математичний факультет Донецького державного університету. Під час навчання була ленінською стипендіаткою. У 1980 р. закінчила з відзнакою університет за спеціальністю прикладна матема­тика, кваліфікація математик, спеціаліація – використання засобів обчислювальної техніки.
Після закінчення аспірантури в січні 1985 р. захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій вченій раді
при Інституті прикладних проблем механіки і математики АН УРСР (м. Львів).
Працювала асистентом, а потім доцентом кафедри матема­тичного аналізу і теорії функцій Донецького державного університету. У травні 1990 р. рішенням Державного комітету СРСР з народної освіти присуджено вчене звання доцента кафедри математичного аналізу і теорії функцій.
Після закінчення очної докторантури з 1998 р. і до 2014 р. працювала доцентом, а потім професором кафедри теоре­тичної і прикладної механіки (із 2005 р. кафедра прикладної механіки і комп’ютерних технологій) Донецького національ­ного університету.
У квітні 2002 р. захистила докторську дисертацію на тему «Розвиток методу граничних інтегральних рівнянь в теорії ортотропних оболонок з розрізами та отворами» у спеціа­лізованій вченій раді при Інституті прикладної механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України (м. Львів).
У 2003 р. рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання професора.
З 2014 р. по 2021 р. працювала професором кафедри комп’ютерно-математичного моделювання та вебтехнологїй (зараз кафедра інформаційних технологій) ДонНУ імені Василя Стуса.
У 2019 р. отримала почесне звання заслуженого професора Донецького національного університету імені Василя Стуса.
Сфера наукових інтересів:
– теорія узагальнених функцій та їх застосування;
– розробка ефективних математичних методів зведення задач про напружений стан ортотропних оболонок із розрізами та отворами довільної конфігурації до систем граничних інтегральних рівнянь, що базується на застосуванні теорії узагальнених функцій;
– розробка ефективних методів чисельного розв’язання систем сингулярних інтегральних рівнянь з особливостями типу Коші та Гільберта і проведення досліджень взаємного впливу розрізів і отворів в оболонках довільної кривини.
Має понад 180 наукових публікацій, із яких 24 статті в журналах, які входять до міжнародної науковометричної бази SCOPUS та в науково-метричну базу Web of science.
Результати наукової роботи доповідалися на міжна­род­них конференціях і симпозіумах.
Протягом наукової діяльності брала активну участь у виконанні держбюджетних науково-дослідних тем.
Викладала курси: «Теорія узагальнених функцій та її використання у прикладних наукових дослідженнях», «Інте­гральні перетворення», «Метод граничних інтегральних рів­нянь і його використання в теорії пластин та оболонок», «Класичні та сучасні моделі та методи в механіці дефор­мівного твердого тіла», «Методологія та організація наукових досліджень», «Чисельні методи», «Методи обчислень», «Нелінійні процеси та моделі».
Підготувала 7 кандидатів фізико-математичних наук.